Музика



Багатство музикикористь чи шкода?

План:

  1. Вплив музики на людину.
  2. Використання музики у лікуванні захворювань.
  3. Вплив музики залежно від жанру (таблиця).
  4. Висновки.



Ми всі любимо слухати музику, чи не так? Хтось більше або менше, але факт залишається фактом всі ми чули за своє життя велику кількість різних пісень та композицій. Музика здатна визвати величезну хвилю позитивних або ж, напроти, негативних емоцій. Вона може «змусити» зробити щось незвичайне для вас, чи наштовхнути вас на якісь міркування через інформацію, що несе в собі звук. Тож музика певним чином впливає на емоційний стан людини і навіть на якісь її дії. Давайте розберемося, як саме.

Людині, при виборі музики, слід враховувати, що вона несе у собі відбиток власних переживань та емоцій не тільки автора, а ще й виконавця. Твори, що були написані у стані депресії, злості, або ж у радості чи закоханості узяли до себе закладені в них переживання та відчуття, що потім передаються слухачеві. Залежно від свого змісту вона створює настрій людини, тобто може його як підняти, так и знизити. Та музика має вплив не тільки на нього, а ще й на роботу внутрішніх органів і взагалі на роботу організму. Але як?

Фахівцями встановлено, що музика впливає на вироблення гормонів, які пов'язані з емоційними реакціями, наприклад, такими, як відчуття радості і тривоги, прояви відваги і мужності. Впливаючи, в першу чергу, на підсвідомість, музика здатна замінити сеанс психотерапії.

У цій системі лікування музикотерапія стала цілим напрямом, відкриваючи нові можливості гарного впливу музики на свідомість і біологію людини. Можливість зв’язку звуку з вібраціями органів стало основним чинником ефективного впливу на хворі органи методом біомузики. Наведемо приклад. Хворим включають записи вібрацій здорових органів, і через це одужання настає швидше. У Китаї широко застосовуються музичні альбоми з назвами: «Травлення», «Безсоння», «Мігрень», є також «Печінка», «Легені», «Серце».

Дослідники Університету Люксембургу виявили, що музика стимулює відділи мозку, що відповідають за пам'ять, мову і рухові функції. Особливо вона впливає на розвиток моторної функції і структур головного мозку дітей. Тож, чим раніше дитина починає займатися музикою, тим більше якихось специфічних можливостей вона має. Такі діти відрізняються більшою комунікативністю, ентузіазмом тощо.

Також ми маємо результати дослідження Джона Кемпбелла, який написав 9 книг, що розповідають нам про вплив музики на свідомість людини. Найвідоміша з них – «Ефект Моцарта». Музика Моцарта здійснює благодійний вплив на здоров'я та розумові здібності людини, чому свідчать 20-річні дослідження. Д. Кемпбелл відібрав з творів Моцарта найбільш цілющі і склав з них серію тематичних CD-дисків, що надійшли в широкий продаж по всьому світу. Серед них є диски для вагітних, новонароджених та дітей до 3-років.

Нижче наведена таблиця, за якою можна визначити, коли певний жанр з’явився, яка музика входить до нього та як саме він впливає на людину.

Назва жанру
Коли з’явився
Яка музика входить
Як впливає на людину
Класична музика
1730
Твори великих композиторів
Благодійно
Джаз
1910-і
Твори, одержані в результаті злиття африканської і європейської культур; піджанри: свінг, бібоп, біг-бенди, мейнстрім, прохолодний джаз і ін.
У цілому благодійно
Рок-музика
1950-і
Піджанри: гаражний рок, панк-рок, психоделічний рок, класичний рок, хард-рок та ін.
Негативно впливає на психіку, мозок
Авторська пісня
1950-і
Пісні, створені авторами для виконання під гітару непрофесіоналами
Не впливає на людину
Поп-музика
1950-і
Музика про власні почуття, яка легко запам’ятовується
Немає особливого впливу
Реп
1970-і
Ритмічні речитативні пісні
Немає особливого впливу
Електронна музика
Друга половина  XX – початок XXI ст.
Твори, що створюються за допомогою електроніки
У залежності від піджанру

За словами В. Сухомлинського: «Музика є самим чудодійним, найтоншим засобом залучення до добра, до людяності». Красива мелодія може пробудити в нас позитивні емоції. Але слова, за допомогою гармонійної музики здатні на ще більші зміни. Улюблені пісні, що ви можете наспівувати, можуть бути прийняті нами як згода з їх текстом, і тоді вони осідають в нашій свідомості, стаючи нашими думками, нашими намірами і способом мислення. Тому настільки важливо закласти у текст пісень певний сенс. Кожна пісня частково запам’ятовується нам, і тоді вона здатна навіть через багато років знову викликати пережиті колись відчуття, що пов'язані зі звучанням якоїсь мелодії або пісні.

Тож, безперечно, музика має сильний вплив на організм и свідомість людини. Але ви повинні пам’ятати, що не кожна пісня або мелодія здатна допомогти, якщо ви хворієте и хочете покращити своє становище саме через музикотерапію. У цьому можна проконсультуватися з вашим лікарем.
Також треба взяти до уваги, що звук несе в собі інформацію, і вона не обов’язково є позитивною. Тому треба ретельніше підходити до вибору музики, яку ви слухаєте, адже люди частіше за все навіть не відчувають її впливу.

6 комментариев: